Assessment centrum a Development centrum AC/DC

Výhody

 • jasné výstupy a doporučení pro rychlou orientaci i detailní rozbor
 • identifikace potenciálu kandidáta na danou pracovní pozici
 • pořadí kandidátů podle vhodnosti na pozici a do firemní kultury
 • snížení finančních nákladů plynoucí z nevhodně obsazené pozice
 • možnost propojení s online diagnostikou, školeními a koučinkem v Recruitment and Development Pack

 

Assessment centrum (AC)

je jednou z nejefektivnějších moderních metod výběru uchazečů. Vhodná je především pro manažerské a obchodní pozice nebo pro volbu klíčového spolupracovníka. Prostřednictvím assessment centra odhalíte reakce kandidáta na specifické pracovní podmínky, jeho schopnost práce v týmu, vůdčí potenciál, výkonovou orientaci, vyjednávací schopnosti, odolnost vůči stresu apod. Pro výběr nejvhodnějšího kandidáta na definovanou pozici stanovíme klíčové kompetence, které musí uchazeč splňovat. V průběhu obvykle jednoho celého dne absolvují účastníci několik modelových situací ve skupině i individuálně, které prověří jeho schopnosti, styly jednání, vlastnosti atd. Prostřednictvím odborného assessment centra externích či interních kandidátů si utvoříte plnohodnotnější základ pro vaše rozhodnutí a vyhnutí se případným nákladům spojených s nevhodně obsazeným kandidátem. Výstupy Výstupem z assessment centra jsou individuální závěrečné zprávy zachycující profil a potenciál účastníka a případně skupinová zpráva, srovnávající jednotlivé kandidáty mezi sebou. U obou je fokus kladen na srozumitelná doporučení, identifikaci prostoru pro rozvoj a označení možných rizik vůči pozici i vůči firemní kultuře Vaší firmy. Zprávy mají podobu individuální zprávy a jsou určené managementu či personalistům firmy a mohou sloužit jako podklad pro další rozvoj vybraných kandidátů. V assessment centru jsou účastníci vystaveni různým modelovým i situacím blízkých budoucí praxi a to jak ve skupině spolu s ostatními kandidáty, tak individuálně. Vhodné je propojení s on-line diagnostikou.

Development centrum (DC)

Development centrum probíhá obdobně jako assessment centrum a využívá se i stejných metod s tím rozdílem, že jde o posouzení potenciálu stávajících zaměstnanců. Výstupem z development centra jsou jednak individuální zprávy obdobné jako v assessment centru a zprávy celkové, popisující skupinu/tým jako celek. Rozdíl v individuální zprávě oproti výstupu z assessment centra je především v zaměření zprávy, která je zpracovávána pro každého účastníka a je zde akcentováno zejména posouzení silných a slabých stránek a návrh možných cest pro jejich odstranění a to formou jak návrhu školení, tak rozvoje za chodu (just in time). Zpráva z development centra je určena jak účastníkům, kde na ni navazuje koučující rozhovor sloužící k vyjasnění detailů a nastartovaní žádoucích změn, tak managementu a personalistům firmy pro cílený rozvoj zaměstnance. Celková závěrečná zpráva je určena personalistům, managementu a přímým nadřízeným a popisuje obecné trendy a tendence u hodnoceného pracovního týmu či skupiny.  

  Kontaktní formulář

  Ke svému dotazu, požadavku nebo problému prosím uveďte co nejvíce podrobných informací. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Pole označená hvězdičkou * jsou povinná.

  Vaše jméno nebo firma (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Předmět

  Vaše zpráva

  www.packages-seo.comarticle submission seodirectory submission seo